Pandēmijas pieredzes ietekmē iegādājas “zaļākus” mājokļus

Gandrīz 30% Latvijas iedzīvotāju apsver iegādāties savu mājokli vai jau ir tā iegādes procesā.

Daļu uz šādu lēmumu pamudinājusi tieši pandēmijas laikā gūtā pieredze paplašināt dzīvojamo telpu vai rast risinājumus ar dažādu zonu izveidošanu, savukārt jau uzsāktu mājokļa darījumu krīze nav atcēlusi, noskaidrots nekustamo īpašumu attīstītāja “YIT Latvija” veiktajā aptaujā. Tikmēr 55% gadījumu respondenti atzīst, ka pandēmijā piedzīvotais zaļās zonas tuvumu liek izvirzīt kā galveno kritēriju jauna nekustamā īpašuma iegādes laikā.

Eksperti norāda, ka arī tirgus analīze iezīmē līdzīgu tendenci – lai arī aktivitāte nekustamo īpašumu tirgū 2020.gada pirmajā pusgadā samazinājusies, gada otrajā pusē un šobrīd tā ir nemainīgi augsta, šobrīd pat pārsniedzot 2019.gada rezultātus.

55% gadījumu aptaujātie norāda, ka tagad, ņemot vērā pandēmijas laikā gūto pieredzi, mājokļa iegādes procesā vislielākā uzmanība tiek pievērsta apkārtējai videi un zaļajai zonai. Kā otrs biežāk minētais faktors ir izdevīga apkārtējā infrastruktūra – tirdzniecības veikali, sabiedriskā transporta tīkls, mācību iestādes u.c., savukārt pēc tam vienlīdz svarīgi ir tādi kritēriji kā mājokļa plānojums un zonējums, kā arī mājokļa drošība – norobežota teritorija, drošības kameras, ārdurvju kodi u.c.

Attiecībā uz mājokļa plānojumu un zonējumu, respondentiem ir svarīgi, lai to būtu iespējams pielāgot dažādām vajadzībām kā, piemēram, darbam un mācībām no mājām.

Aptauju īstenojusi pētījumu kompānija “Norstat Latvija” laika posmā no šī gada 7. līdz 13. jūlijam, piedaloties 1005 respondentiem visā Latvijā.