Ieteikumi pavasara ģenerāltīrīšanai (1.daļa)

Apzināmies, ka mājoklis – vai tas būtu vienistabas dzīvoklis vai plaša privātmāja – pelnījis lielo pavasara tīrīšanu, bet nevaram saņemties. Profesionāļi iesaka darbus sadalīt apaļam mēnesim – 30 dienām, ik dienu paveicot nedaudz.
1.DIENA: Notraus putekļus
Ņem rokā slotu un kārtīgi iztīri katru virtuves, viesistabas, guļamistabas un vannas istabas kaktu. Notīri visas virsmas un pēc tam uzsūc grīdu. Notīri visus spoguļus, kas atrodas mājoklī. Noraus putekļus arī no plauktiem un grāmatām.
2.DIENA: Drēbju skapja revīzija
Laiks izrevidēt skapi. Laikam kļūstot siltākam un saulainākam, ir laiks nomainīt sezonālo apģērbu un ieziemot siltās ziemas jakas. Izmazgā cimdus, cepures un šalles, ja nepieciešams, ziemas mēteļus aiznes iztīrīt uz ķīmisko tīrītavu un noglabā tos nākamajai ziemai. Pārējās garderobes revīzijai ievies šķirošanas groziņus vai kaudzes – ziedojumiem, pārdošanai un labošanai. Nežēlo apģērbu, ko neesi vilcis jau gadiem.

3.DIENA: Zāļu skapītis
Pārbaudi zāļu derīguma termiņus, ja tie ir beigušies, iepazīsties ar noteikumiem, kā no zālēm pareizi atbrīvoties. Pārliecinies, ka mājās ir pirmās nepieciešamības medicīnas preces.
4.DIENA: Apavi
Pārskati apavu plauktu un, tāpat kā ar drēbēm, sašķiro tos – pārdošanai, ziedošanai vai labojumiem. Nomazgā mazgājamos apavus un neaizmirsti iztīrīt plauktus un skapja grīdu.
5.DIENA: Mazo ierīču tīrīšana
Rūpīgi notīri ierīces, ieskaitot kontaktdakšu un komplektācijā iekļautos piederumus.
6.DIENA: Mašīna (ja ir personīgais auto; ja ne – brīvdiena)
Ar putekļu sūcēju rūpīgi iztīri automašīnas iekšpusi – gan sēdekļus, gan grīdas paklājiņus, vienlaikus atbrīvojies no nevajadzīgajām mantām vai atrodi tām paredzēto vietu. Atceries noslaucīt arī iekšējās virsmas ar tīrīšanas līdzekli un lupatiņu. Nomazgā auto.
7.DIENA: Ledusskapis
Rūpīgi notīri ledusskapi un saldētavu no ārpuses. Izņem un nomazgā visus plauktus, statīvus un uzglabāšanas traukus, iztīri ledusskapja iekšpusi. Pārliecinies, ka ledusskapī neuzglabā vecu pārtiku.
8.DIENA: Vannas istabas revīzija
Atbrīvojies no visa liekā, kas atrodas vannas istabas skapīšos un atvilktnēs – vai tie būtu krēmi ar beigušos derīguma termiņu, vai citi līdzekļi, kurus neizmanto. Iztīri plauktus, atvilktnes, skapīšus un citas virsmas.
9.DIENA: Veļas diena
Izmazgā dīvānu, segu un matraču pārvalkus, spilvendrānas un palagus, kā arī aizkarus. Neaizmirsti arī par mazākām vienībām – virtuves dvieļiem un mazajiem paklājiņiem.
10.DIENA: Elektroierīču tīrīšana
Notīri tālvadības pultis, tālruņus, planšetdatorus, televizoru un datoru ekrānus, tastatūras un citas elektroierīces.

11.DIENA: Atbrīvojies no liekā
Iespējams, katram ir “nevēlamo mantu” atvilktne. Pārliecinies, ka tajā vai jebkur citur noslēptajiem priekšmetiem ir pielietojums, ja nē – izmet. Kā arī atbrīvo no liekā savus augus – nogriez vecās vai bojātās lapas un ziedus.
12.DIENA: Plīts
Kārtīgi iztīri cepeškrāsni un notīri plīti, kā arī tvaika nosūcēja virsmu.
13.DIENA: Logi
Ar smalku putekļu sūcēja uzgali iztīri logu šķirbas. Logus mazgā no augšas uz leju, maliņas nosusini ar lupatiņu vai papīru, kas neplūksnojas. Neķeries pie logu tīrīšanas, kad tie ir uzsiluši saulē, tad mazgāšanas līdzeklis ātri piežūst, veidojot uz loga grūtāk notīrāmu kārtiņu.

14.DIENA: Laikrakstu un žurnālu šķirošana
Pārstrādā vecos žurnālus un avīzes. Vecos vai ieskenētos dokumentus, kas vairs nav vajadzīgi pirms izmešanas sasmalcini.
15.DIENA: Grima otiņas un matu sukas
Izmazgā kosmētikas otas un matu ķemmes. Ieteicams atbrīvoties no jebkura kosmētikas šķidruma, kas ir vecāks par 3 mēnešiem, un jebkuras pūderveida kosmētikas, kas vecāka par gadu.

TURPINĀJUMS SEKOS.