Auto stāvvietu pie mājas ne vienmēr ir pietiekami

Vai katram daudzdzīvokļu nama dzīvoklim pienākas auto stāvvieta pie mājas? Ko darīt, ja stāvvietu mazāk, nekā dzīvokļu? Un ko darīt, ja viena dzīvokļa iemītniekiem ir vairāki auto, bet cita dzīvokļa – nav pat kur novietot vienu auto?

Situācijas ir dažādas. Ir ēkas, kur vienlaikus ar dzīvokļa īpašuma iegādi tiek iegādāta arī autostāvvieta. Šādā gadījumā auto stāvvietas pienākas tikai tiem, kas tās iegādājušies.

Ja nav bijis iespējas iegādāties auto stāvvietu, jau nopērkot dzīvokļa īpašumu, tad pagalmā esošo autostāvvietu ir tiesības izmantot visiem dzīvokļu īpašniekiem, jo māja un zeme pie tās ir kopīpašums.

Bet ja stāvvietu ir mazāk kā dzīvokļu īpašumu, dzīvokļu īpašnieki var pieņemt lēmumu par citiem papildu nosacījumiem vai priekšrocībām autostāvvietu izmantošanai. Piemēram, noteikt, ka transportlīdzekli autostāvvietā drīkst novietot tikai ar atļaujām.

Attiecīgi jānosaka arī atļauju izsniegšanas kārtība, piemēram, ka katram dzīvokļa īpašniekam pienākas viena atļauja, līdz ar to novēršot situāciju, kad viens dzīvokļa īpašnieks autostāvvietā novieto vairākus transportlīdzekļus.