Piecu soļu plāns, kā veiksmīgi pārvākties uz jaunu mājokli

Pārcelšanās uz citu mājokli jeb jurģi ir emocionāli piesātināts notikums ne vien tāpēc, ka tiek sākta dzīve jaunā vietā, bet arī tāpēc, ka tā ir iespēja atbrīvoties no visa liekā, kas uzkrājies gadiem ilgi, taču vairs netiek izmantots. Lai iekārtošanos jaunajā mājvietā padarītu vieglāku un ātrāku, eksperti un telpu organizēšanas konsultanti dalās vērtīgos padomos:

1) Sāc ar atbrīvošanos no liekajām mantām – izšķiro visu, kas tev pieder, un jaunajās mājās atliks vien atvērt kastes un ielikt sev mīļās lietas plauktos un atvilktnēs.

2) Grupē priekšmetus un drēbes pa kategorijām. Ieteicams katrai kastei un sainim uzrakstīt, kas tajā atrodas.

3) Izvēlies atbilstošus rīkus mantu pārvešanai! Kastes nav vienīgais rīks, ko izmantot mantu pārvešanai. Lieliski izmantojami ir koferi, lai tajos ieliktu smagus priekšmetus, piemēram, grāmatas vai dokumentus. Arī sporta somas veiksmīgi izmantojamas, piemēram, apaviem, sporta inventāram, rotaļlietām. Maisus var izmantot segu, spilvenu, mīksto rotaļlietu pārvešanai.

4) Katru kasti nogādā tai paredzētajā telpā jaunajā dzīvesvietā. Īpaši, ja mantu pārvadāšanai plānots iesaistīt atsevišķu uzņēmumu, ir jādomā par skaidri norādītu informāciju, kur jaunajā dzīvesvietā kasti paredzēts nogādāt.

5) Tomēr pats svarīgākais ieteikums, lai pārvākšanās uz jaunu mājvietu iesāktos veiksmīgi, ir sākt to darīt laicīgi.