Liepājas pašvaldība atbalsta astoņus mikrorajonu pagalmu labiekārtošanas projektus teju miljons eiro vērtībā

Liepājas pilsētas pašvaldības izsludinātajā mikrorajonu pagalmu labiekārtošanas konkursā šogad līdzfinansējumu saņems astoņi projekti, kuros paredzēts labiekārtot 16 dzīvojamo māju pagalmus un trīs no pašvaldības iznomātus zemes gabalus, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pašvaldība iedzīvotājiem darbu īstenošanai piešķīrusi līdzfinansējumu 977 461 eiro apmērā.

Iesniegtajos projektos paredzēts rekonstruēt gājēju un braucamās daļas ceļus, izveidot automašīnu stāvvietas, izbūvēt bērnu rotaļu un sporta laukumu, veikt apzaļumošanu, izbūvēt apgaismojumu un uzstādīt sadzīves atkritumu novietnes.

Papildus piešķirtajam līdzfinansējumam pašvaldība 100% apmērā segs arī būvuzraudzības izmaksas.

Vairāk nekā puse no iesniegtajiem projektiem ir divu vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kopīgi iesniegts projekts, kuru piesaistīto zemesgabalu robežas ir savienotas. Tādējādi mājas pretendē par 10% lielāku līdzfinansējuma apmēru. Šādi kopīgie projekti tiks īstenoti Viršu ielā 6 un 8, Pāvilostas ielā 1 un 3, Klaipēdas ielā 88, 90, 92 un 78, Klaipēdas ielā 106 un 108, Mežmalas ielā 3, 5 un 7. Savukārt daudzīvokļu māju individuālie projekti tiks īstenoti Roņu ielā 3, Siguldas ielā 21, O. Kalpaka ielā 92.

Liepājas pašvaldība jau devīto gadu pēc kārtas izsludināja pieteikšanos mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai, kas, izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu, ļauj iedzīvotājiem labiekārtot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkārtni un uzlabot apkārtējo dzīves vidi, transporta kustību, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas, vides pieejamību un citas aktuālas lietas. Projektu iesniegšana noslēdzās 14.aprīlī.

Izsludinātajā mikrorajonu pagalmu labiekārtošanas konkursā šogad kopumā tika iesniegti 12 projekti, lūdzot pašvaldības līdzfinansējumu 1,3 miljonu eiro apmērā.

Iepriekšējo gadu konkursa rezultātus var aplūkot šeit: https://www.liepaja.lv/mikrorajonu-pagalmu-labiekartosana/projektu-konkursa-rezultati/.