Kā parūpēties par sava mājokļa drošību svētkos

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad liela daļa pilsētnieku dosies gada visīsāko nakti aizvadīt pie dabas. Lai atgriežoties nenāktos piedzīvot nepatīkamus pārsteigumus, jāparūpējas par sava mājokļa drošību prombūtnes laikā.
Kā liecina policijas prakse, tikai nelielu daļu no visām policijā reģistrētajām zādzībām no mājokļiem paveic mērķtiecīgi un profesionāli zagļi. Daudzos gadījumos zādzība notikusi pašu īpašnieku vieglprātīgas attieksmes dēļ – neaizslēgtas dzīvokļu durvis, neaizvērti logi, balkoni, pārāk neizturīgas un vienkāršas dzīvokļa durvju slēdzenes.
Lai pasargātu savu mājokli, policija aicina ievērot drošības pasākumus un sniedz padomus, kam būtu jāpievērš uzmanība.
• Zagļi nereti apstaigā kāpņu telpas, paraustot durvju rokturus, lai pārbaudītu, kuras durvis ir atstātas vaļā.
• Policija iesaka, pirms došanās prom no mājokļa, vienmēr aizvērt logus, neatstājot tos vēdināšanas režīmā. Vēdināšanas režīmā atstāts logs vai balkona durvis ir vienkārši atveramas – atspiežamas vaļā. Uz balkona nevajadzētu glabāt vērtīgas mantas – velosipēdus vai kādus citus braucamrīkus. Ja nav citas iespējas, tad šie transportlīdzekļi ir jāsaslēdz.
• Ja mājās tiek uzglabāta nauda, dārglietas vai vērtīga elektrotehnika, ir vērts padomāt par kvalitatīva seifa iegādi. Seifs jānostiprina tā, lai zādzības gadījumā to nevarētu aiznest.
• Ja mājoklī ir ierīkotas drošības sistēmas – videonovērošana, signalizācija, vienmēr jārūpējas, lai šīs sistēmas atbilstoši darbotos. Dažkārt policija novēro, ka mājokļos, kuros ierīkota videonovērošana un izdarītas zādzības, videonovērošana tehnisku iemeslu dēļ nav darbojusies, līdz ar to tiek apgrūtināta noziegumu atklāšana un izmeklēšana.
• Svarīgi ir uzturēt labas attiecības ar kaimiņiem un lūgt viņiem uzraudzīt īpašumu. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka apmēram puse zādzību nav notikušas tādēļ, ka tās iztraucējuši kaimiņi.
• Izplatītas ir zādzības, kuras izdarījušas tikko iepazītas personas alkohola lietošanas laikā.
• Visvairāk zādzības notiek īpašumos, kas atstāti bez pieskatīšanas. Policija iesaka nodrošināt īpašumu ar signalizāciju un apsardzes kompānijas uzraudzību, kā arī padomāt par drošām durvju slēdzenēm un tādu teritorijas plānojumu, kas neļauj zaglim pielavīties kaimiņu nepamanītam.