Kādu mājokli šobrīd var iegādāties Latvijā līdz 100 000 eiro

Bieži tiek runāts par dažādām mājokļu iegādes tendencēm – ko un kur iedzīvotāji vēlas pirkt. Tomēr, domājot par jauna mājokļa iegādi, svarīgākais jautājums, kas jāuzdod, ir tas, kādu mājokli cilvēks var iegādāties par sev pieejamiem finanšu līdzekļiem. Tiklīdz ir noskaidrotas savas finanšu iespējas, mājokli atrast būs daudz vienkāršāk.

Pat tad, ja sapni par mājokli neierobežo finanšu iespējas, tikai retajam dzīves laikā izdodas iegādāties jau gatavu sapņu mājokli. Vidējā īpašuma cena, par kādu Latvijas iedzīvotāji, izmantojot bankas aizdevumu, pērk mājokli, ir 100 000 eiro. Kādu dzīvesvietu var iegādāties, ja maksimālās finanšu iespējas ir 100 000 eiro?

Dzīvoklis tipveida mājā, kas celta pirms 2000. gada. Šāda tipa mājas lielākoties nav renovētas. Līdz 100 000 eiro var iegādāties trīs vai četru istabu dzīvokli ar labu atrašanās vietu no apmierinoša līdz vidējam stāvoklim. Savukārt dzīvokļu cenas ar labu atrašanās vietu un teicamu tehnisko stāvokli jau pārsniegs 100 000 eiro.

Dzīvoklis mājā, kas celta vēl pirms Otrā pasaules kara, būs ar īpašu auru un piemērots tiem, kuri to spēj novērtēt. Ierasti tas būs ar augstiem griestiem, līdz pat 3,70 metriem, iespējams, ka arī ar atsevišķu apkures sistēmu un vēsturiskiem apmetuma elementiem. Pirmskara mājas ir ierobežotā skaitā un atšķirīgā stāvoklī, un par šādu summu tajās var iegādāties divu līdz trīs istabu dzīvokli.

Dzīvoklis jaunajā projektā. Moderns plānojums un zemi apkures rēķini ir tikai dažas no jauno projektu priekšrocībām. Par iepriekš minēto summu var iegādāties vienas līdz divu istabu dzīvokli šādā mājā. Šeit gan jārēķinās ar mazliet nepiemērotāku atrašanās vietu un mazāku dzīvokļa platību – visticamāk, tā nepārsniegs 55 kvadrātmetrus.

Privātmājas gadījumā cena būs galvenokārt atkarīga no tā, cik tālu tā atrodas no pilsētas – jo tālāk, jo lētāk. Līdz 100 000 eiro izvēles iespējas var būt ierobežotas. Jebkurā gadījumā ir liela iespēja, ka šāds mājoklis prasīs lielākus papildu finanšu ieguldījumus.