Pašvaldība vairs nesniegs sabiedriskās pirts pakalpojumus Aizputē

No 2021.gada 1.marta Aizputē sabiedriskās pirts pakalpojumus vairs nesniedz pašvaldības kapitālsabiedrība “Aizputes komunālais uzņēmums”. Izsolē šīs tiesības ieguvis Liepājā reģistrētais uzņēmums “O.A.G. Projekti”, kas darbojas galvenokārt nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā.

SIA “Aizputes komunālais uzņēmums” valdes locekle Vēsma Martuzāne pastāsta, ka līgums par pakalpojumu sniegšanu tiek lauzts, jo Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) iepriekš norādījis, ka sniegtie sociālie pakalpojumi – veļas mazgāšana, duša un pirts – nav pašvaldības pamatfunkcija.

“Aizputes komunālā uzņēmuma” pamatfunkcija un prioritāte ir ūdenssaimniecības nodrošināšana, norāda V. Martuzāne.

“Pašvaldība nedrīkst nodarboties ar uzņēmējdarbību un atsevišķus pakalpojumus iedzīvotājiem drīkst sniegt vien tad, ja nav neviens cits interesents, kurš vēlas nodrošināt šādu pakalpojumu,” viņa skaidro.

Viens uzņēmējs izteicis vēlmi, ka to var darīt. “Uzskatu, ka tas ir ieguvums. Pirts telpām nepieciešams remonts, kā arī lāvas un krāsns ir jāsataisa,” viņa piebilst.

“Katru gadu pašvaldībai bija jādotē komunālais uzņēmums, lai tas varētu nodrošināt šo pakalpojumu,” saka Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis.

Gadā dotācija bijusi vairāk nekā desmit tūkstoši eiro, ienākumi no pakalpojumu sniegšanas nav spējuši segt izmaksas. Martuzāne uzsver, ka varētu tikt atsākti veļas mazgāšanas un dušas pakalpojumi, ievērojot noteikumus un to, ka pakalpojumiem ir sociāls raksturs.

“Ir iedzīvotāji, kuriem pirts sniegtie pakalpojumi ir svarīgi un nepieciešami. Klientu pirtij bija pietiekami,” viņa norāda.

SIA “O.A.G. Projekti” pārstāvis Oskars Gertners pavēsta, ka viena no uzņēmuma iecerēm ir sevi realizēt arī tūrisma jomā – Aizputē viņš saskata potenciālu.

“Mēs jau strādājam ar klientiem un ar ievirzi tūrismā – Liepājā tas ir “LiepU hostelis”,” piezīmē O.Gertners.

“Kamēr ir laiks, pagaidām esam plānojuši strādāt pie pirts ārējā izskata, dizaina, labiekārtošanas,” viņš uzskaita plānoto, vienlaikus apstiprinot, ka sniegs iedzīvotājiem vajadzīgos pakalpojumus, un to maksa pašreiz netiks paaugstināta.

Runājot par tūrisma attīstību, uzņēmējs nākotnē iecerējis veidot Aizputes atpūtas kompleksu, veidojot sadarbību ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem.

www.liepajniekiem.lv