Aizputes pirtī apkalpo tikai ar Covid-19 sertifikātu

No novembra beigām Aizputē atkal pieejama publiskā pirts, kura bijusi iecienīta pilsētas iedzīvotāju vidū jau gandrīz 50 gadu. Šī gada pavasarī pirts ilggadējo apsaimniekotāju un pakalpojumu sniedzēju SIA ”Aizputes komunālais uzņēmums” nomainīja firma ”O.A.G. Projekti”.
No jauna atvērtajā pirtī ir publisko dušu telpa un veļas mazgātava, nedēļas nogalēs cilvēki atkal varēs nākt pērties. Taču vienlaikus piebilst, ka atpūtas kompleksā tiek ievēroti visi valstī noteiktie drošības pasākumi, tādēļ pakalpojumi pieejami tikai pēc iepriekšēja pieraksta un apkalpojot tikai cilvēkus ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, vēsta ”O.A.G. Projekti” pārstāvis Oskars Gertners.

Plānots, ka pirts, tāpat kā dušas telpa, būs atvērta pēc iepriekšēja pieraksta. Trūcīgajiem iedzīvotājiem daļu izmaksu par mazgāšanos šobrīd palīdz segt pašvaldība, piešķirot pirts pabalstu: ar trūcīgā statusu pakalpojums maksā 1 eiro, bet pirts – 2 eiro.

”O.A.G. Projekti” pārstāvis iepriekš izteica apņēmību darboties ne tikai vietējo iedzīvotāju pierasto ērtību labā, bet arī ieguldīt tūrisma attīstībā.

Tādēļ līdzšinējā publiskā pirts izveidota par atpūtas kompleksu, kā arī Aizputē bijušajā ”Latvenergo” ēkā, Robežu ielā 27, uzņēmums izveidojis hosteli.

”Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka ”Aizputes komunālajam uzņēmumam” un pašvaldībai Patērētāju tiesību aizsardzības centrs bija norādījis, ka publiskajā pirtī, Katoļu ielā 3, sniegtie sociālie pakalpojumi – veļas mazgāšana, duša un pirts – nav pašvaldības pamatfunkcija.

”Pašvaldība nedrīkst nodarboties ar uzņēmējdarbību un atsevišķus pakalpojumus iedzīvotājiem drīkst sniegt vien tad, ja nav neviena cita interesenta, kurš vēlas nodrošināt šādu pakalpojumu,” pavasarī skaidroja SIA ”Aizputes komunālais uzņēmums” valdes locekle Vēsma Martuzāne.

SIA ”O.A.G. Projekti” izteica vēlmi turpināt nodrošināt pakalpojumus. Katru gadu pašvaldības dotācija ”Aizputes komunālajam uzņēmumam” bijusi vairāk nekā desmit tūkstoši eiro.

Avots: https://www.liepajniekiem.lv/zinas/novados/aizputes-pirti-apkalpo-tikai-ar-covid-19-sertifikatu